טיפולים

מהו טיפול איורוודי?

טיפול איורוודי מבוסס על סדרת מפגשים אשר במהלכן, עובר המטופל אבחון מעמיק מקבל הנחיות לטיפול המבוססות על שינוי תזונתי, צמחי מרפא מתאימים,  מעקב וליווי ליישום הנחות הטיפול.
הטיפול בדרך כלל כרוך בשינוי בתזונה ובאורח החיים, לכן הוא מתבצע בהדרגה.

בדרך כלל מסגרת הטיפול כוללת:

פגישה ראשונה מטרתה אבחון מעמיק, בו מתבצע תשאול יסודי על אורך חייו, התזונה, מצבו הגופני, מצבו הנפשי, היסטוריה ותשאול מעמיק על כל סמפטום, מחלה או בעיה.

במהלך הפגישה נבדק דופק המטופל, לשון וציפורניים המחזקים את האבחון. בתום הפגישה המטופל מקבל -הנחיות להתחלת השינוי התזונתי ובמידה ויש צורך מעבר לתזונת “ניקוי” לתקופה של שבועיים- שלושה.

פגישה שניה: תוכנית טיפול מפורטת הכולל שימוש בצמחי מרפא איורוודים, עיסוק באורך החיים ומעקב לאחר שינוי תזונתי ראשוני.

 

בפגישות הבאות יינתנו ליווי, צמחים מתאימים, שינוי באורך החיים במידה ויש צורך והסברים על השפעות אורח החיים על הסימפטומים השונים.
לרוב, תוך כדי הטיפול משתנים הסימפטומים ובעקבות כך – תוכנית הטיפול.
טיפול איורוודי דורש התמסרות הכוללת הקפדה על תזונה, נטילת צמחים ושינויים באורך החיים.

אני, הולכת יד ביד עם המטופל להתאמת הטיפול הספציפי לבעיות המתעוררות. מתן תשבות על שאלות רבות שמתעוררות בהמלך הדרך ומציאת פתרונות שיכולים לבוא לכדי מימוש ×¢”×™ המטופל.

ככל שהבעיות איתם הגיע המטופל עמוקות יותר, וכרוניות כך יידרש זמן לטפל בבעיה מן השורש.
האיורוודה מאמינה בשינוי אמיתי ולא לתת תרופה לסימפטום לכן על המטופל לקחת על עצמו את האחריות לבצע את הנדרש ולעתים רבות לראות תוצאות ראשונות במהירות.

בנוסף לטיפול התזונה ואורחות החיים, קיים ענף גדול באיורוודה של טיפולי ניקוי עמוקים, שיעילותם רבה מאוד בבעיות אקוטיות וכרוניות עמוקות.

כאשר מבצעים טיפולים אלו, יש צורך להתנתק משגרת היומיום המלחיצה והעמוסה ולהתמסר לתקופה זו במקום רחוק  ולבצע טיפולים יומיומים. טיפולים אלו ניתן לבצע בחו”ל וגם בארץ יש מספר מטפלים המתמחים במתודות אלו. לשיטות אלו יעילות רבה והן נקראות “פאנצ’×” קראמה” .

לאלו שאינם יכולים להתמסר לטיפולים עמוקים אלו שינוי תזונתי, נטילת צמחים והקפדה על אורח חיים מתאים, יהיה הטיפול האיורוודי המתאים

אשמח לענות על כל שאלה בנושא:

יפית ארמון, מטפלת איורוודית בכירה
yafit.armon@gmail.com | 0543-060606

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*