עלוקות שכאלו

בהמשך למסעי המרתק האיורוודי לפונה, התמחתי בקליניקה של ד”ר להלה, אחד ממיסדיי ארגון ה-IAA, האחראים להפצת האיורוודה בעולם.

אחת מחמש שיטות הניקוי והטיהור האיורוודיות (pancha karma) עובדת על טיהור הדם ונקראת “רקטה מוקשנה” – ניקוי הדם באמצעות עלוקות. מניחים את העלוקות על אזורים נגועים בעור או נקודות מפתח בגוף והעלוקות מוצצות את כל הרעלים מהאזור ועל ידי כך מבצעות טיהור דם כללי.

שיטה זו יעילה במיוחד לטיפול בבעיות הקשורות לדם ולכבד כמו לויקודרמה, פסוריאזיס, ניקוז בלוטת תריס. התהליך דורש 4-6 עלוקות, כורכום, צמר גפן, קרוב לחצי שעה ומספר מפגשים.
בארץ השיטה אינה נפוצה במיוחד אך במו עיני ראיתי שיפור ניכר במטופלים שהגיעו לביקור חוזר לאחר שבוע.

מוזר ומעניין – אתם מוזמנים להתרשם מהסרטים שצירפתי:

בסרטון טיפול בעלוקות לחולה לויקודרמה אני מניחה עלוקות על המטופל עם בעית לויקודרמה באזור הרגל. ניתן להתרשם מפעולת העלוקות, תנועת הפריסטלטיקה שלהן בזמן שהן מוצצות את הדם. הפעולה הסתיימה ברגע שהן מלאות ותנועת המעיים פוסקת.

הסרטון: טיהור העלוקה בתום התהליך מציג את טיהור העלוקה ובו אני מנתקת את העלוקות המלאות מהמטופל וגורמת להן להקיא את הדם הנגוע. צבע וסמיכות הדם מאוד מראים כמה רעלים נוקזו, לאחר העלוקות פלטו את “הארוחה” הן פורשות לשבוע מנוחה עד שניתן להשתמש בהן שוב.

דרך אגב, השיטה בטוחה לגמרי מבחינת העברת מחלות. אינה פולשנית במיוחד ובעלת תוצאות מרשימות.

מחקרים שבוצעו לאחרונה על שיטה עתיקת יומין זו גילו שהעלוקות מוצצות דם ורידי בלבד, פעולה זו מפנה רעלים ומקום לדם עורקי חדש עם חמצן להגיע לרקמה. עובדה זו היתה ידועה כבר אלפי שנים ומקבלת כעת ביסוס מדעי.

 


2 thoughts on “עלוקות שכאלו

 1. רק התחלתי לקרא ועדיין לא מצאתי טעויות ,זה די נדיר .אולי בהמשך .שאלתי נוגעת לעלוקות -אם על 80 קילו שאני סוחב איתי עלי לבחור בעלוקות ,ובידיעה שניקוי חיוני לגופי ,כמה טיפולים באמת צריך ל-4-5 ליטר דם ? עלוקה תסתפק ב [הערכה ] 1 סיסי ,אנחנו מדברים על טיפולים בודדים או סדרה ארוכה . וספציפית לבעיותי ,למרות שברור לי שהגדרת המחלות ה-מדי-צינית -מטעה בכוונה ואם אתנקה ואתחסן הנזקים יעלמו , אלו הנזקים שלמענם אסכים לעלוקות אם תגידי שהעלוקות יודעות : טיניטוס וירידה בשמיעה שמגיבה מהר על שינויי תזונה קלים . השני מסובך יותר ורק אם תעני לי .חגשמח ותודה .

  • שלום רב,
   תודה על המחמאה… קשה לענות על שאלה כזו בכתב. עלוקות טובות להמון סימפטומים אך טיפול איורוודי מתחיל באבחון עמוק ומשם לשינוי תזונתי צמחים וטיפולי טיהור, כמו למשל עלוקות במידת הצורך.
   טיפול בעלוקות מצריך טיפולים חוזרים, לעתים יכולים להספיק 4-5 ולפעמים יש צורך ביותר.
   לשאלות נוספות אשמח
   המון בריאות – יפית

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*